Czarny wentylator łazienkowy Fresh Intellivent

Czarny wentylator łazienkowy Fresh Intellivent (Szwecja)

 

Czarny wentylator łazienkowy Fresh Intellivent

 • Jeden model wentylatora - wiele funkcji
 • Ekstremalnie cichy tylko - 22 dB(A)
 • Energooszczędny - 5W
 • Maksymalnie wydajny - 132 m3/h
 • INTELLIgentny - dynamiczny system wykrywania wilgoci

Wentylator Fresh Intellivent jest ekstremalnie cichy i energooszczędny. Skandynawską jakość i oryginalny design doceniono w konkursie „Łazienka – Wybór Roku 2011”, przyznając główne wyróżnienie.

WENTYLATOR FRESH INTELLIVENT » DANE TECHNICZNE
 Maks. wydatek powietrza [m3/h] 132
 Średnica kanału [mm] 100, 125
 Poziom dźwięku [dB] 22
 Moc [W] 5
 Maksymalna temperatura powietrza [°C] 50
 Klasa zamk. obud. [IP] 44
 Timer TAK
 Higrosterowanie TAK
 Czujnik wilgotności TAK
 Częstotliwość [Hz] 50
 Napięcie [V] 230

 

Cichy i Stylowy wentylator Intellivent w Twoim domu!

 • Ekstremalnie cichy

W wentylatorze zastosowano silnik zasilany prądem o niskim napięciu, dzięki czemu jest on bardzo cichy. Jak wynika z testów, Wentylator Fresh INTELLIVENT jest najcichszym wentylatorem na rynku.

 • Energooszczędny

Dzięki zastosowaniu silnika zasilanego prądem o niskim napięciu znacznie obniżono zużycie energii wentylatora łazienkowego. Pobór mocy wentylatora wynosi tylko 5 W.

 • Stylowy

Wraz z wentylatorem Fresh INTELLIVENT wprowadzono do oferty pokrywę czołową o całkowicie nowej stylistyce. Udało się uzyskać powierzchnię przyciągającą wzrok i pasującą do nowoczesnych opraw oświetleniowych spotykanych we współczesnych łazienkach. Pokrywa wykonana z ABS dostępna jest w różnych kolorach pasujących do materiałów i koncepcji kolorystycznych. Standardowo wentylator występuje w kolorze czarnym i białym. Widoczne łopatki wirnika sprawiają lekko nostalgiczne wrażenie, a przy tym zapewniają bardzo cichą pracę.

 • Pokrywy czołowe

Fresh INTELLIVENT Black dostarczy jest w komplecie z czarną pokrywą czołową. 

 • Okres eksploatacji

Wentylator ma wbudowany zasilacz, dzięki czemu zastosowano silnik zasilany prądem o niskim napięciu. Żywotność takiego silnika wynosi około 60 000 godzin. To 3-5 razy więcej niż w przypadku standardowego wentylatora. Silnik wyposażony jest w bardzo ciche łożyska.

 • Czyszczenie – rzecz ważna

Bardzo pożądaną funkcją, którą wprowadzono w wentylatorze łazienkowym Fresh, jest możliwość łatwego otwarcia zespołu wirnika, dzięki czemu uzyskujemy swobodny dostęp do przewodu wentylacyjnego i łatwą możliwość wyczyszczenia. Wystarczy wcisnąć zatrzask i odchylić zespół wirnika – to wszystko. 

Automatyka i sterowanie
 • Panel sterowania

Użytkownik wentylatora Fresh jest w stanie zrozumieć podstawowe funkcje wentylatora i sterować nimi bez potrzeby studiowania instrukcji obsługi. Po podłączeniu zasilania wentylator przeprowadza samoczynny test, w trakcie którego wyświetlane są kontrolki na panelu sterowania sprawdzające poprawność działania układu sterowania i silnika wentylatora. Osoba instalująca może się od razu przekonać, czy urządzenie pracuje prawidłowo. Przyciski znajdujące się na panelu sterowania wytrzymają wg producenta, przynajmniej milion wciśnięć.

Panel sterujący wentylatora Fresh Intellivent 

 • Dynamiczny system wykrywania wilgoci 

Po raz pierwszy w wentylatorze łazienkowym zastosowano całkowicie automatyczną kontrolę wilgotności – wentylator włącza się tylko wtedy, gdy poprawi to jakość powietrza w pomieszczeniu. Urządzenia ma wbudowaną funkcję „węszenia”. Wentylator ciągle zadaje sobie pytanie, czy jego praca spowoduje korzystną zmianę. Jeśli uzna, że może obniżyć zawartość wilgoci w powietrzu, włącza się automatycznie. Wentylator Fresh Intellivent może kontrolować wilgotność powietrza, pracując w jednym z dwóch trybów: cichym lub maksymalnym.

 • Timer

Wentylator Fresh INTELLIVENT ma wbudowany timer, który można włączać na kilka sposobów: wyłącznikiem światła, wyłącznikiem sznurkowym, czy wreszcie oddzielnym wyłącznikiem – standardowym lub samopowrotnym (dzwonkowym). Na panelu sterowania ustawia się w prosty sposób wymagany czas pracy wentylatora: 5, 15 lub 30 minut w zależności od wielkości pomieszczenia.

 • Funkcja cyklicznego wietrzenia

Wentylator Fresh INTELLIVENT ma wbudowaną funkcję polegającą na tym, że jeśli wentylator nie pracował przez 16 godzin, włącza się program wietrzenia w celu przewietrzenia łazienki i wymiany powietrza w pomieszczeniu. Nie trzeba się więc martwić ciężkim, stęchłym zapachem w łazience, gdy nie ma nas w mieszkaniu dzień lub dwa.

 • Kontrolka stanu – co robi wentylator?

Użytkownik, może na bieżąco śledzić, co robi wentylator i który tryb jest aktualnie aktywny. Kontrolka stanu może się świecić w jednym z trzech kolorów, wskazując, czym zajmuje się urządzenie. Kontrolka w kolorze niebieskim oznacza, że wentylator usuwa właśnie nadmiar wilgoci. Żółty kolor kontrolki wskazuje, że uruchomiony jest timer. Natomiast kolor purpurowy oznacza, że włączona została funkcja w pełni automatycznego przewietrzania pomieszczenia.