Wentylator kanałowy ARC

Wentylator kanałowy ARC

Wentylatory rewersyjne ARC są stosowane w instalacjach wentylacyjnych, gdzie wentylator jest połączony do kanałów od strony wlotu i wylotu. Wentylatory przeznaczone wyłącznie do zastosowań awaryjnych, do pracy krótkotrwałej, z zastrzeżeniem wymagań bezpieczeństwa pożarowego określonych w dyrektywie Rady 89/106/WE.

Wentylatory znajdują szerokie zastosowania w instalacjach wentylacyjnych, m.in.:

  • ogólna wentylacja lokali handlowych i hal przemysłowych,
  • wentylacja magazynów i składów magazynowych,
  • wentylacja garaży i budynków użyteczności publicznej etc.

KONSTRUKCJA

Wentylator osiowy o napędzie bezpośrednim przeznaczony do montażu kanałowego w pozycji poziomej. Wirnik z polipropylenu wzmacnianego włóknem szklanym lub aluminiowy (w zależności od modelu), wyważany dynamicznie wg ISO 1940-1, piasta aluminiowa. Obudowa spawana z blachy stalowej, malowana proszkowo.

Temperatura pracy wentylatorów -20°C +40°C. Modyfikacje (wentylatory przeznaczone do pracy w temperaturach poniżej -20°C lub powyżej 40°C, wyposażone w niestandardowe obudowy – korekta długości, średnicy, zmiana rodzaju blachy RAL, pionowa pozycja pracy) dostępne na życzenie. Wentylator dostarczony jest standardowo w kolorze RAL 9005 - czarny.

SILNIK ELEKTRYCZNY

Asynchroniczny silnik trójfazowy 230/400V, 50Hz lub 400/690V, 50Hz (w zależności od modelu wentylatora i mocy silnika). Silnik w klasie izolacji F, stopień ochrony IP55, spełniający normy PN-IEC 60072 i PN-EN 60034.

Możliwość wykonania wentylatorów z silnikami wyposażonymi w czujniki, dodatkowe chłodzenia oraz inne specjalne wykonania, oznakowania itp. dostępne na życzenie. Wszystkie silniki trójfazowe są przystosowane do regulacji za pomocą falownika w zakresie 25-50 Hz.