Wentylator łazienkowy HELIOS M1

Wentylator łazienkowy M1 (Helios - Niemcy)

 

Wentylator łazienkowy Helios M1 MiniVent za elegancką fasadą ukrywa swoje zalety: 

 • Klapa zwrotna 
 • Kierownica powietrza: dla osiągnięcia większej mocy (zdejmowana), 
 • Wirnik: duża wydajność i ciśnienie, najwyższy stopień sprawności, 
 • Energooszczędny silnik: łożyskowany kulkowo, nie wymagający konserwacji, 
 • Stopień ochrony IP X5 (strugoszczelny): przeznaczony do montażu w obszarze pierwszym pomieszczeń wilgotnych (nad wanną i brodzikiem), 
 • Elegancki: doskonały design, płaska, zamknięta fasada zakrywa strefę zabrudzenia.

Wentylatory MiniVent M1 firmy Helios rozpoczynają nową erę wentylatorów do małych pomieszczeń. Zamknięty front wentylatora Helios M1 przykrywa strefy zabrudzenia. Nowy wentylator Helios MiniVent zyskuje w każdym pomieszczeniu przez swoją dyskretną elegancję. Konstrukcja, stylizacja i produkcja M1 pochodzą w 100% z Niemiec i tym samym są gwarancją najwyższych standardów jakości. 

 • Seryjnie wyposażony w dwa stopnie wydajności
 • Najcichsze urządzenie dzięki technologii ultraSlience
 • Najwyższe ciśnienie w swojej klasie.

Wentylator Helios MiniVent M1 jest najlepszym wyborem do wentylacji toalet, łazienek i innych małych pomieszczeń. Wentylator Helios ma kompaktowe wymiary. Nadaje się do montażu na ścianie  lub suficie. Wentylatory Helios są montowane m. in. w mieszkaniach, domach, pomieszczeniach przemysłowych i użyteczności publicznej.

Wentylatory są dostępne w trzech średnicach, do montażu w kanałach wentylacyjnych o wielkościach: 100mm (Helios M1 100), 125mm (Helios M1 120) i 150mm (Helios M1 150).

Wentylatory Helios M1 występują w wersjach:

 • podstawowej on/off / wyższy/niższy bieg
 • timer i praca cykliczna (Helios M1 100 NC, Helios M1 120NC, Helios M1 150NC)
 • czujnik wilgotności i timer (Helios M1 100F, Helios M1 120F, Helios M1 150F)
 • czujnik ruchu (Helios M1 100P, Helios M1 120P)

Wentylator HELIOS M1:

Typ wentylatora Helios M1 to standardowy, najtańszy model z dwoma stopniami wydajności. Przeznaczony jest do zastosowań nie wymagających dodatkowych funkcji opóźnienia czasowego, sterowania wilgotnością, czujnika ruchu czy regulacji wydajności.
Manualne sterowanie wydajnością (0 – 1 – 2) przy pomocy przełącznika MVB (opcja). Możliwość pracy ciągłej niższego biegu i manualnego uruchomiania wyższego biegu w razie potrzeby.

Wentylator M1 w wersji podstawowej jest idealny do wentylacji łazienek, WC i innych małych pomieszczeń, z których często się korzysta. Możliwość sterowania ręcznego poprzez włącznik, równolegle z oświetleniem w pomieszczeniu lub automatycznie poprzez zegar sterujący.

Wentylator HELIOS M1 N/C:

W typach wentylatorów Helios M1 N/C obok opóźnienia wyłączenia (do wyboru po 6, 10, 15, 21 minutach) jest także możliwość ustawienia późniejszego włączenia wentylatora o 0, 45, 90 lub 120 sekund. Ponadto możliwa jest praca interwałowa wentylatora, którą można ustawić co 0, 8, 12 lub 24 godziny. Gwarantuje to, nawet podczas nieobecności, zawsze dobrą jakość powietrza w pomieszczeniu.
Wentylator M1 N/C dzięki możliwości wyboru poszczególnych funkcji, pozwala na dostosowanie do indywidualnych potrzeb użytkownika. 

Wentylator Helios M1 N/C jest idealny do pomieszczeń o normalnej lub sporadycznej częstotliwości użytkowania. Przy sterowaniu ręcznym lub równocześnie z oświetleniem, wyłączenie wentylatora następuje zgodnie z ustawionym czasem opóźnienia. Opcjonalnie okresowa, ekonomiczna wentylacja pomieszczeń podczas nieobecności.

Wentylator HELIOS M1 F:

Wentylator Helios M1 F zapewnia zdrowy klimat i gwarantuje idealną wilgotność w pomieszczeniu. Zabezpiecza przed zagrzybieniem i pleśnią. Unikalna kombinacja precyzyjnych czujników i zaawansowanego sterowania elektronicznego wentylatora wykrywa i zapobiega nadmiernemu zawilgoceniu pomieszczenia. Innowacyjne sterowanie wilgotnością w M1/150 F pozwala na precyzyjne dopasowanie wydajności wentylatora do warunków panujących w pomieszczeniu. Więcej informacji o inteligentnej automatyce reagującej na czasowy przebieg wzrostu wilgotności w karcie katalogowej. 

Wentylator Helios M1 F umożliwia automatyczną wentylację pomieszczeń bez konieczności naciśnięcia włącznika. Idealne rozwiązanie w pomieszczeniach o dużej wilgotności powietrza.

Wentylator HELIOS M1 P:

Wentylator Helios M1 P jest idealnym wentylatorem tam, gdzie włączanie wentylacji pomieszczenia nastąpić ma niezależnie od użytkownika. Zintegrowany sensor podczerwieni reaguje na wejście osoby do pomieszczenia i automatycznie włącza wentylator. Jeśli sensor wykryje ruch w ciągu kolejnych 6 minut, czas włączenia odpowiednio się wydłuża. Po wyjściu z pomieszczenia następuje opóźnienie wyłączenia wentylatora o 6 minut. Wentylatorem Helios M1 P można sterować także za pomocą włącznika.

Wentylator Helios M1 P z czujnikiem ruchu zapewnia automatyczną wentylację pomieszczeń bez konieczności naciśnięcia włącznika przy wejściu do pomieszczenia. Idealne rozwiązanie do toalet i pomieszczeń sanitarnych w pensjonatach, akademikach, hotelach, biurach itp. Włączenie urządzenia następuje poprzez reagujący na ruch sensor podczerwieni.

 

Zalety wentylatora Helios M1:

 • ELEGANCKI
Do wentylatora Helios M1 powietrze napływa wszystkimi bokami. Zamknięta fasada mini wentylatora firmy Helios elegancko przykrywa strefy zabrudzenia, które widać przy zwykłych małych wentylatorach. M1 wtapia się w każde otoczenie. Jego gładki front jest łatwy do pielęgnacji i utrzymania w czystości.
 • NIESŁYSZALNY
Dzięki najnowszej technologii ultraSilence poziom hałasu wentylatora Helios M1 100 wynosi tylko 25 dB (A)* przy wydajności 75 m3/h. To czyni wentylator Helios M1 jednym z najcichszych wentylatorów na rynku w swojej klasie.
 • WYDAJNY
Wszystkie modele wentylatorów Helios M1 są seryjnie wyposażone w dwa stopnie wydajności. Osiągają najwyższe ciśnienie w swojej klasie.
 • PRAKTYCZNY
Doskonale zaprojektowany. Duża przestrzeń z tyłu obudowy na umieszczenie przewodu zasilającego, bezśrubowe zaciski ułatwiają podłączenie elektryczne. Energooszczędny silnik wentylatora Helios nie wymaga konserwacji, jest wyposażony w łożysko kulkowe o długiej żywotności, które umożliwia również montaż w suficie.