Wentylator EBB N

 Wentylator EBB N (Soler & Palau - Hiszpania)

 

Wentylatory promieniowe EBB N służą do wentylacji pomieszczeń, w których musi zostać zachowane wysokie ciśnienie przy jednocześnie niskim poziomie hałasu.

Zastosowanie

Wentylatory EBB N przeznaczone do wentylacji małych lub średnich pomieszczeń (WC łazienki, małe kuchnie itp.), jak również biur i małych sklepów.

Konstrukcja

Wentylatory promieniowe EBB N wyposażone są w wirniki z łopatkami skierowanymi do przodu. Obudowa wykonana z tworzywa sztucznego. Wysokie ciśnienie statyczne wytwarzane przez urządzenie pozwala na montaż w relatywnie długich kanałach wentylacyjnych o średnicy 100 mm. Wentylatory EB i EBB posiadają w kanale wylotowym przepustnicę zwrotną, która zapobiega ciągowi wstecznemu powietrza, gdy wentylator jest wyłączony.

Silnik elektryczny

Wentylatory EBB N wyposażone są w jednofazowe, dwubiegowe silniki elektryczne 230V, 50Hz, z zabezpieczeniem przed porażeniem prądem w klasie II. Przystosowany do pracy w temp. do +40°C

Wersja S

Model wentylatora podstawowy - modele 170 i 250:
Z silnikiem dwubiegowym. W chwili podłączenia musi zostać wybrana prędkość działania, wysoka lub niska. Opcjonalnie mogą zostać podłączone do regulatora prędkości (REB) lub przełącznika biegów (REGUL-2).

Wersja T

Model wentylatora wyposażony w wyłącznik czasowy - modele 100, 170 i 250:
Wyłącznik czasowy, utrzymujący działanie urządzenia po tym, jak zostało wyłączone oświetlenie. W czasie instalacji można wybrać czas opóźnienia (2, 15 lub 30 minut). W czasie pracy 'na opóźnieniu' wentylator będzie działał na niższej prędkości.

Wersja HT

Model wentylatora wyposażony w czujnik wilgotności i opóźnienie czasowe - modele 170 i 250:
Wyłącznik czasowy o opóźnieniu od 1 do 30 minut, z nastawialnym higrostatem o zakresie od 60 do 90%. Urządzenie zawsze rozpoczyna pracę na wyższej prędkości. Gdy ustawiony poziom wilgoci zostanie osiągnięty, przełącza się na niższą prędkość.